تبلیغات
عشق خالص

عشق خالص
زیباترین ستایش نثار کسی که کاستی هایم را می داند و باز هم دوستم دارد . . .

شخصی بود که نیمه های شب برمی خواست و درتاریکی و تنهایی، به دعا ونیایش می پرداخت و با سوزو گدازخاصی، ‌«الله الله» می گفت. مدت ها بود که او به چنان توفیقی دست یافته بود.
تا این که شیطان از حال و قال آن مرد خدا، بسیار غمگین و خشمگین شد، در کمین او قرار گرفت تا او را بفریبد، سرانجام در قلب او القاء‌ کرد که: «ای بینوا، چرا آن قدر الله الله می کنی؟ دعای تو به استجابت نمی رسد، به این دلیل که مدت ها خدا را صدا می زنی، ولی خدا حتی یک بار به تو لبیک نگفته است! »
همین القاء شیطانی -که او نمی دانست از کجا آمده -قلب او را شکست و مأیوسانه می گفت: «به راستی چه فایده؟ هر چه دعا می کنم نتیجه بخش نیست. . . ! »
شبی با همین حال و دل شکسته و روح افسرده، ‌ خوابید، درعالم خواب حضرت خضر پیامبر(ع) به او گفت: «چرا این گونه مأیوس و افسرده ای؟ چرا راز و نیاز و نیایش با خدای خود را ترک نموده ای و چون پشیمانی ناامید، از مناجات با خدا، کنار کشیده ای؟»
او در پاسخ گفت: «زیرا از در خانه خدا رانده شده ام و چنین یافته ام که این در، به روی من بسته است، از این رو ناامید شده ام. »
گفت: ‌لبیکی نمی آید جواب
زان همی ترسم که باشم رد باب
حضرت خضر(ع) به او فرمود: «ای نیایشگر بینوا! خداوند به من الهام کرد که به تو بگویم: ‌تو خیال می کنی جواب خدا را باید ازدر و دیوار بشنوی؟ همین که «الله الله» می گویی، دلیل آن است که جذبه الهی تو را تو را به سوی خودش می کشاند و از جانب معشوق، کششی به سراغ تو آمده است. همین جذبه، لبیک خدا به تو است! چرا درست نمی اندیشی؟
گفت او را که خدا این گفت به من
که برو با او بگو ای ممتحن
نی، که آن الله تو، لبیک ماست
آن نیاز و سوز و دردت، پیک ماست
ترس و عشق تو، کند لطف ماست
زیر هر یا رب تو لبیک هاست
«... با استقامت باش و دلت را استوار ساز، گوش قلب خود را به صدای این و آن نفروش و بدان که همان سوز و گداز پردرد تو که از دل جان کاهت بر می خیزد، دلیل پذیرش تو در درگاه خداوند است، خدا به فرعون آن همه وسایل آسایش و رفاه داد تا صدای نفس نحس او را نشنود. » (1)

با تشکر از:http://www.alvershop.com

حکایت های شنیدنی، ص (390)


[ پنجشنبه 6 شهریور 1393 ] [ 06:17 ب.ظ ] [ مسعود نایب صدری ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

با هر چه عشق نام تو را می توان نوشت

با هر چه رود نام تو را می توان سرود

بیم از حصار نیست که هر قفل کهنه را‍‍

با دستهای روشن تو می توان گشود
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
 ]