تبلیغات
عشق خالص

عشق خالص
زیباترین ستایش نثار کسی که کاستی هایم را می داند و باز هم دوستم دارد . . .

پروردگارا! تو بعد از تمامی مخلوقات باقی مانده و هیچ موجودی بعد از تو وجود نخواهد داشت.

پروردگارا! کار نیک هر کس از تو منشاء گرفته و کارهای زشت هر فرد از خطا و اشتباه خود اوست، پس نیکوکار از یاری و عنایتِ تو بی نیاز نیست و آنکه کارِ زشت انجام داد، غیر تو فردِ دیگری را پیدا نکرده و از تحت قدرت و حکومت تو خارج نشده است.

خدایا! بر من منّت نهادی تا در محبوب ترین چیزها نزد تو، یعنی ایمان به تو و شهادت به رسالت پیامبرت، فرمانبرداری تو را بنمایم و در مبغوض ترین چیزها نزد تو، یعنی شرک و دوگانه پرستی و تکذیب پیامبرت، تو را معصیت نکنم؛ پس آنچه در میانِ این دو است را بر من ببخشای: ای بهترین رحم کنندگان!

* * *

ای توشه ام در هنگام سختی! ای فریاد رسم در زمان گرفتاری! ای سرپرستم در نعمت ها! ای برآورنده حاجت ها! ای پناهم در لغزشگاه ها! ای رهاننده ام از هلاکت و بدبختی! ای همراه و یاورم در تنهایی! خطا و لغزشم را ببخش و کارم را آسان فرما، به اجتماعمان گرمی بخش و حاجتم را برآور و کارم را اصلاح گردان، آنچه که بدان اهتمام دارم را کفایت کن و در کارم گشایش عطا فرما و تا آنگاه که زنده ام و بعد از مرگ بین من و سلامتی و عافیت هرگز جدایی مینداز؛ به رحمتت ای بهترین رحم کنندگان.

* * *

ای کسی که فرار کنندگان به سوی او می گریزند و کسانی که در هراسند به او انس و الفت گرفته و دلگرم می شوند! بر محمد و خاندانش درود فرست و دلگرمیم را به خودت قرار ده که شهرهایت برایم تنگ شده است، و توکل و اعتمادم را بر خودت مقدر فرما که دشمنانت به سوی من چشم دوخته اند.

از گناهانم به سوی تو روی آورده و از خطایم استغفار می کنم و نیرو و توانی جز با قدرت تو میسّر نیست، معبودی جز تو نبوده و او بردبار و بزرگوار است و بر محمد و خاندانش درود فرست و کارهای مهم را در دنیا و آخرت در سلامتی و عافیت کفایت فرما.

پروردگارا! از تو می خواهم در مقابل هر کار که توانِ رویارویی با آن را ندارم، توانی به من ارزانی داری که امید آن را نداشته و فکرم بدان خطور نکرده و بر زبانم جاری نشده باشد و یقینی به من عطا فرمایی که مرا از حاجت خواستن از غیر تو باز دارد؛ به درستی که تو بر هر کار قادر و توانایی.

 thttp://www.hawzah.netمنبع:

 [ سه شنبه 1 آذر 1390 ] [ 12:43 ب.ظ ] [ مسعود نایب صدری ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

با هر چه عشق نام تو را می توان نوشت

با هر چه رود نام تو را می توان سرود

بیم از حصار نیست که هر قفل کهنه را‍‍

با دستهای روشن تو می توان گشود
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
 ]